Nuo 2012-ųjų šimtai atsakingų piliečių stebi kiekvienus rinkimus, praneša apie galimus rinkimų pažeidimus ir saugo Lietuvos demokratiją.

Prisijunk prie šios misijos - kurk istoriją drauge.

Istorija

  • Spalio mėnesį po I-ojo Seimo rinkimų turo būrys aktyvių piliečių ėmėsi iniciatyvos dėl masiškai ir atvirai perkamų balsų bei vykdomų kitų rinkimų pažeidimų. II-ojo rinkimų turo stebėjimui per savaitę buvo suburta virš 700 piliečių, užmegztas ryšys su atsakingomis institucijomis, žiniasklaida ir taip gimė pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“.

  • Zarasų-Visagino ir Biržų-Kupiškio apygardose dėl rinkimų tvarkos pažeidimų vyko pakartotiniai Seimo rinkimai. „Baltųjų pirštinių“ komanda vėl susibūrė, pasiruošė ir vykdė rinkimų stebėjimą. Nors buvo fiksuota smulkių rinkimų tvarkos pažeidimų, pakartotinių rinkimų rezultatai buvo patvirtinti.

  • Gegužės mėnesį įvyko Lietuvos Respublikos Prezidento bei Europos Parlamento rinkimai, kuriuose „Baltųjų pirštinių“ iniciatyva veikė dar efektyviau. Prieš rinkimus vykdytas ilgas pasiruošimas: aplankytos visos savivaldybės, suburtas ir apmokytas beveik 2000 savanorių tinklas, iš anksto suderinti bendri veiksmai su Vyriausiaja rinkimų komisija ir Policijos departamentu, o kandidatai į Prezidentus pasirašė bendrą laisvų, skaidrių ir sąžiningų 2014 m. Prezidento rinkimų deklaraciją. Lapkričio mėnesį buvo įsteigta Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“.

  • „Baltųjų pirštinių“ komanda toliau auga ir tobulėja: savanorių pritraukimui ir apmokymui surengta daugiau nei 80 renginių, savivaldybių situacijos analizei įvykdyta 60 susitikimų su savivaldos atstovais, kandidatais, rinkimų organizatoriais, į rinkimų stebėjimą įsitraukė virš 2000 savanorių. Nepaisant to, savivaldos rinkimuose fiksuota daugybė pažeidimų, o trijose savivaldybėse vyko ir pakartotiniai rinkimai (Trakų, Širvintų ir Šilutės rajonuose).

  • Spalio mėnesį apsisuko rinkimų ratas ir „Baltosios pirštinės“ grįžo prie Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų, tik šįkart su patirtimi, žiniomis bei dideliu bendraminčių būriu. Be įprasto pasirengimo rinkimams organizacija prisidėjo prie iniciatyvos “Balsuok atsakingai” ir drauge su kitomis organizacijomis bei žiniasklaidos atstovais vykdė piliečių švietimo kampaniją.

  • Pirmasis pusmetis buvo kaip niekad intensyvus: kovo mėnesį savivaldos rinkimai, gegužės - Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai. Daugiau nei 2000 savanorių, iš kurių beveik 500 apmokytų nepriklausomų stebėtojų vieni kitus keitė keturias savaites vykdydami rinkimų stebėjimą. Rinkimai nepraėjo be bendradarbiavimo su policija savivaldos ir Europos Parlamento rinkimų metu, tačiau Prezidento rinkimai mažu pažeidimų skaičiumi džiugino. Pradėtas bendradarbiavimas su užsienio lietuviais, įtraukiant juos į rinkimų stebėjimą už Lietuvos ribų.

  • 2020 m. spalio mėnesį vyko Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai.

  • 2023 m. kovo mėnesį stebėjome Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

Ateities istoriją kurkime drauge!

2024 m. vyksta Lietuvos Respublikos Prezidento, Europos Parlamento bei Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai.

Savanoriai

Svarbiausi organizacijos žmonės, stebintys rinkimus ir organizuojantys nepriklausomą rinkimų stebėjimą visoje Lietuvoje.

Registruokis

Partneriai

Be institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslo bendradarbiavimo mūsų misija neįmanoma.

Rėmėjai

Organizacijai reikalinga tavo pagalba, kad stebėtojai pasiektų ir tolimiausias rinkimų apylinkes.

Paremk